nadciśnienie tętnicze - zioła i suplementy (przewodnik)
Reishi

Coleus Forskohlii

Koenzym Q10

Wholemega

***

***

***

***

Działanie hipotoniczne (obniżające ciśnienie tętnicze) grzyba medycznego Reishi jest prawdopodobnie związane z jego wpływem na wegetatywny układ nerwowy zmniejszający nadaktywność układu sympatycznego (współczulnego).

Działanie obniżające ciśnienie zioła Coleus Forskohlii jest najprawdopodobniej związane z wykazaną w badaniach na zwierzętach jego zdolnością do zwiększania wewnątrzkomórkowej ilości cyklicznego AMP (cAMP).  Dzieje się tak poprzez zwiększenie aktywności cyklazy adenylowej.

Koenzym Q10 jest suplementem diety bardzo korzystnie wpływającym na zdrowie serca i naczyń krwiononośnych. Poprawia on zdolność komórek organizmu do uzyskiwania energii z żywności. Stwierdzono korzystny wpływ koenzymu Q10 na przemiany cholesterolu hamujący jego odkładanie się w formie blaszek miażdżycowych. Obserwowano jego obniżający wpływ na ciśnienie tętnicze po minimum czterech tygodniach stosowania (najczęściej 2-3 miesiące).

Zyflamend Heart zawiera ekstrakty z roślin o działaniu przeciwzapalnym oraz ekologicznie czysty olej rybny. Suplement ten oprócz działania przeciwmiażdżycowego może mieć korzystny wpływ na organizm regulujący ciśnienie tętnicze.

Olej rybny jest często zalecany osobom z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, ponieważ bardzo korzystnie wpływa na układ krążenia. Wholemega jest wyjątkowym preparatem tego typu, ponieważ zawiera nieprzetworzony chemicznie (uzyskany w wyniku wyciskania) olej ze schwytanego (niehodowlanego) łososia żyjącego dziko w wyjątkowo czystych ekologicznie obszarach Alaski. Olej taki może korzystnie wpływać na prawidłowe proporcje dobrych i złych tłuszczów we krwi. Może na przykład obniżać poziom trójglicerydów i podwyższać poziom dobrego cholesterolu (HDL).REISHI (HOST DEFENSE)
120 wegetariańskich kapsułek
Producent: Fungi Perfecti, Olympia, WA

Coleus Forskohlii
60 kapsułek wegetariańskich
Producent: Natural Organics Laboratories, Inc., Amityville, NY

Zyflamend® Heart
60 kapsułek żelowych
Producent: New Chapter

REISHI (ALOHA MEDICINALS)
czerwone Reishi (lakownica) - pełne spektrum (grzybnia, owocnik, zarodniki i substancje zewnątrzkomórkowe)
90 kapsułek wegetariańskich
Producent: Aloha Medicinals Inc, Carson City, NV* żadna lub niewielka literatura naukowa potwierdzająca czy też sugerująca dane działanie

** istnieją pewne niewielkie dowody naukowe potwierdzające działanie zioła lub supplementu

*** istnieje liczna naukowa literatura medyczna sugerująca lub potwierdzająca dane działanie


GanoUltra™ (REISHI)
Kombinacja czterech najbardziej aktywnych biologicznie szczepów Reishi (lakownicy): czerwonego, czarnego, białego i purpurowego.
Zawiera pełne spektrum grzyba (grzybnia, owocnik, zarodniki, substancje zewnątrzkomórkowe).
90 kapsułek wegetariańskich
Producent: Aloha Medicinals Inc, Carson City, NV


FORSKOHLII POWER
50 kapsułek
Producent: Twin Labs, American Fork, UT


REISHI (life shield)
60 kapsułek
Producent: New Chapter, Brattleboro