Sklep - PETY
(suplementy i zioła dla zwierząt)
MUSH™ Mushroom Blend for Pets 125g

Producent: Fungi Perfecti, Olympia, WA, USA
Sugerowane dawkowanie: 1/4 łyżeczki (około 1,25 mililitra) na każde 20 funtów (około 9 kg) wagi ciała zwierzęcia (można zmieszać z jego suchym lub mokrym jedzeniem) raz dziennieCena: $25

Mieszanka liofilizowanych grzybni pięciu grzybów medycznych kultywowanych na ekologicznym brązowym ryżu (w równych proporcjach): Cordyceps (Cordiceps sinensis), Reishi (Ganoderma lucidum), Maitake (Grifola frondosa), Shiitake (Lentinula edodes), Turkey Tail (Trametes versicolor).
Produkt przetestowany pod kątem właściwego smaku dla kotów, psów i koni.
------------------------------------------------------
Grzyby medyczne są źródłem wielu znanych i nieznanych, często tylko w nich występujących substancji chemicznych.
Ich korzystny wpływ na zdrowie polega między innymi na regulowaniu ekspresji genów (sposobu w jaki działają geny). Może to mieć istotne i bardzo korzystne znaczenie dla wspomagania mechanizmów obronnych organizmów ludzkich i zwierzęcych mających do czynienia z rozwojem cywilizacyjnym i zanieczyszczeniem środowiska.
Fresh Digest (dla kotów) 100 gram

Producent: In Clover, Boulder, Co, USA
Sugerowane dawkowanie: 1/4 łyżeczki (około 1,25 mililitra) na 250 mililitrów jedzenia (sugeruje się podwoić tą ilość dla starszych kotów), można zmieszać z mokrym jedzeniem lub posypać suchą karmęCena: $18,50

Skład 1/4 łyżeczki suplementu (133 takich dawek w opakowaniu) gwarantowany analizą laboratoryjną:
Fruktooligosacharydy (FOS) jako prebiotyki......707 mg
Mieszanka enzymów pochodzących z roślin (niemodyfikowanych genetycznie - nonGMO): ..............................45 mg
Proteazy (Aspergillus oryzae)......18,556 mmole tyrozyny uwalniane/min./gram
Amylazy (Aspergillus oryzae)......2,025 mg skrobi uwalniane/min./gram
Lipazy (Rhizopus oryzae)......1,033 mmole kwasów tłuszczowych uwalniane/min./g
Celulazy (Trichoderma longibrachiatum).... 203 względnych jednostek upłynniania karboksymetylocelulozy uwalniane/5 min./g
Nie zawiera: ziaren zbóż, wypełniaczy, laktozy, cukrów i konserwantów.
Produkt należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Preparat jest wyprodukowany w USA w miejscu zarejestrowanym i skontrolowanym przez USDA (United States Department of Agriculture) oraz FDA (Food and Drug Administration).
--------------------------------------------
Przyjaciele kotów wiedzą, że młode zwierzęta nie mają problemów z zakłaczeniem (z tworzeniem się w przewodzie pokarmowym kulek z sierści). Jest tak z powodu właściwej produkcji enzymów trawiennych w organiźmie młodego kota. Sytuacja ta niestety zmienia się na gorszą z wiekiem zwierzęcia i niedobory enzymatyczne objawiają się nie tylko zakłaczeniem ale również: złym zapachem oddechu, wzdęciami i dyskomfortem w przewodzie pokarmowym zwierzęcia spowodowanym złym trawieniem i wieloma innymi problemami zdrowotnymi kota związanymi ze starzeniem się jego organizmu.
Z niedoborami enzymów trawiennych coraz mocniej kojarzy się także: niedobory immunologiczne (odpornościowe), choroby stawów, nowotwory, infekcje i wiele innych chorób, w tym również te, które mogą prowadzić do rozwoju niewydolności nerek (będącej zmorą dla starszych kotów i ich ludzkich przyjaciół).
Fresh Digest zawiera również Fruktooligosacharydy (FOS), które są prebiotykami promującymi prawidłowy wzrost własnej, przyjaznej flory bakteryjnej w jelitach.