Spowolnienie starzenia
Rybozyd nikotynamidu jest jedynym suplementem diety, który powstał w wyniku badań naukowych w czołowych  ośrodkach badawczych i który w tych badaniach nie tylko hamował, ale również odwracał objawy starzenia się organizmu na poziomie komórkowym.

szczegółowy tekst o rybozydzie nikotynamiduUbichinol jest substancją wytwarzaną przez nasz organizm. Jej deficyt z powodu coraz mniejszej produkcji po 30 roku życia lub/i w wyniku dużego zużycia podczas stresu fizycznego oraz umysłowego koreluje z większym ryzykiem różnych problemów zdrowotnych i chorób. Poniższy suplement zawiera również PQQ - inny koenzym działający synergistycznie z ubichinolem.

szczegółowy opis Ubichinolu

kliknij w celu kupnaRozwój medycyny konwencjonalnej oraz poprawa warunków życia w wielu wysoko rozwiniętych gospodarczo krajach prowadzi do zwiększenia długości życia ich mieszkańców. Jednak (procentowo) ten okres życia,  w którym mamy dobre zdrowie i nie potrzebujemy pomocy medycznej ulega skróceniu.

Badania naukowe przeprowadzone w renomowanych ośrodkach wskazują, że suplementy poprawiające epigenetyczną kontrolę ekspresji genów poprzez wspomaganie prawidłowej produkcji energii komórkowej przez mitochondria mogą pomagać żyć dłużej i zdrowiej (bez chorób degeneracyjnych związanych ze starzeniem się organizmu). Zgodnie z teorią mitochondrialną starzenia się, kiedy zmniejsza się ilość mitochondriów w komórkach oraz spada zdolność DNA z mitochondriów do współpracy z DNA jądra komórkowego w celu prawidłowej oksydacyjnej fosforylacji, dochodzi do ujawniania się słabych genów i do rozwoju chorób,

Nikotynamid rybozydu pomaga utrzymać współpracę DNA jądra i mitochondriów, PQQ pobudza tworzenie się nowych mitochondriów, Ubichinol jest niezbędny do właściwego przekształcenia jedzenia w energię komórkową.