Borówka czarna (ang.bilberry) 

Zdrowotne aspekty stosowania borówki czarnej znane są przede wszystkim z powodu korzystnego wpływu na wzrok i widzenie po zmroku lotników brytyjskiego RAF-u w czasie drugiej wojny światowej. Spożywali oni dżem z tych owoców, co mogło się przyczynić do ich suksesów.

Suplementy z borówki czarnej stosowane są głównie w celu kontrolowania zdrowia oczu i dobrego wzroku. 

Owoce borówki czarnej są bogatym źródłem antocyjanowych pigmentów roślinnych, witaminy C i innych znanych oraz nieznanych substancji będących silnymi antyoksydantami. Dotychczas istnieją dowody na to, że stosowanie ich w formie produktów spożywczych lub suplementów może mieć pozytywny wpływ na organizm również w przypadku cukrzycy, przewlekłej niewydolności zastawkowej żył obwodowych, miażdżycy, stanów zapalnych przewodu pokarmowego, w retinopatii, w zwyrodnieniu plamki żółtej oka, w jaskrze i zaćmie.  

kliknij w celu kupna

Produkty firmy Jarrow Formulas cieszą się dużym powodzeniem z powodu swojej skuteczności związanej z powtarzalną (od jednej partii produktu do następnej) i wystandaryzowaną zawartością substancji aktywnych w suplementach tego producenta. Dotyczy to również produktu Jarrow, który wybraliśmy do naszego sklepu, zawierającego nie tylko wyciąg z borówki czarnej lecz również ze skórki winogron. Jest to synergistyczna mieszanka antyoksydantów flawonoidowych, która jest stosowana głównie w celu wspierania dobrego wzroku oraz w celu zmniejszenia łamliwości i przepuszczalności naczyń włosowatych oka. 


[1]Physician's Desk Reference for Herbal Medicines, 4th Edition
2007, Thomson Healthcare Inc. at Montvale, NJ
[2]Solve It with Supplements: The Best Herbal and Nutritional Supplements to Help Prevent and Heal More than 100 Common Health Problems
Robert A. Schulman, MD
Carolyn Dean, MD, ND
2007, Rodale Inc.
[3]The American Pharmaceutical Association Practical Guide To Natural Medicines
Andrea Peirce, wstęp: Andrew T. Weil, MD
1999 by The Stonesong Press, Inc.
[4]The Encyclopedia of Natural Medicine, 3rd Edition
Michael T. Murray, N.D.
Joseph Pizzorno, N.D.
Atria books, 2012
[5]http://umm.edu/health/medical/altmed/herb/bilberry