układ krążenia


miażdżyca

nadciśnienie

choroba niedokrwienna serca

niewydolność krążenia

Serce jest najciężej pracującym mięśniem w organiźmie. Jego komórki są najbardziej wrażliwe na niedobory Ubichinolu niezbędnednego do wytwarzania energii z pożywienia w mitochondriach. Wszystkie suplementy poprawiające wydajność energetyczną komórek są bardzo ważne dla zdrowia serca i układu krążenia. Oprócz Ubichinolu są to: PQQ, nikotynamid rybozydu, Forskolin.

Wszystkie zioła i suplementy układu krążenia mają działanie przeciwzakrzepowe (popularnie nazywane działaniem rozrzedzającym krew). Preparaty głogu uważane są za najlepsze źródło naturalnych związków flawonowych wpływających korzystnie pod tym względem  krew i naczynia.  Zwiększona krzepliwość krwi bardzo często jest obserwowana nie tylko w chorobach układu krążenia ale również we wszystkich patologiach w organiźmie.

Medycyna naturalna nie uważa podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi za tak ważny czynnik postępu miażdżycy, jak traktuje to zagadnienie medycyna konwencjonalna i związane z nią firmy farmaceutyczne produkujące leki statynowe. W badaniach przedklinicznych uzyskano bardzo obiecujące wyniki pokazujące przeciwmiażdżycowe działanie zmodyfikowanych pektyn cytrusowych.