Zyflamend

(WHOLE BODY)Preparat Zyflamend jest opatentowany i produkowany przez firmę New Chapter z Brattleboro, VT.
Zawiera on superkrytyczne wyciągi dziesięciu ziół, ktore pochodzą z bardzo czystych ekologicznie źródeł (w tym także z ekologicznej farmy New Chapter w Kostaryce).
Ekstrakcja superkrytyczna jest odzwierciedleniem podejścia do suplementacji ziołowej określanego jako "whole-food" (korzystanie z całości produktu naturalnego i z jak największego spektrum zawartych w nim substancji). Superkrytyczność ekstraktu oznacza także super czystość, super potencję i brak jakichkolwiek rozpuszczalników chemicznych w wyciągu ziołowym.
Każda kapsułka tego preparatu zawiera wyciągi ziół zawierające ich wszystkie najbardziej aktywne biologicznie składniki zagęszczone w stosunku (średnio) 250 : 1. Kilogram produktu końcowego pochodzi więc z około 250 kilogramów wyjściowej masy roślinnej.
Dzięki bardzo dobrej metodzie ekstrakcji superkrytycznej (dwutlenkiem węgla) lub z pomocą tradycyjnej metody ekstrakcji, uzyskiwany jest preparat, w którym aktywne biologicznie składniki występują w takich samych proporcjach jak w naturze. Nie ma więc w nim tak zwanych izolatów (ang. isolates), które mogłyby nierównomiernie wpływać na organizm zaburzając jego równowagę fizjologiczną.
Producent Zyflamendu (New Chapter) zakłada, że przyroda zawiera najlepsze lekarstwa dla człowieka, a poszczególne rośliny używane w ziołolecznictwie sprawdziły się w ciągu setek, a nawet tysięcy lat. Firma New Chapter stara się więc jak najmniej zmienić rośliny wyjściowe w celu uzyskania swojego produktu końcowego i ogranicza się do ich właściwego doboru oraz możliwie najlepszej ekstrakcji.

Następujące rośliny używane są do produkcji Zyflamendu:
Rozmaryn lekarski (Rosemarinus officinalis) - liść
(zawiera dużo antyoksydantów fenolowych),
Kurkuma (Curcuma longa) - kłącze
(zawiera między innymi turmerony i kurkuminoidy),
Imbir lekarski (Zingiber officinale) - kłącze
(zawiera zingiberen i wiele innych ostrych smakowo składników),
Bazylia azjatycka (Ocimum sanctum) - liść
(zawiera między innymi kwas ursulowy, który działa odtruwająco na organizm),
Zielona herbata (Camellia sinensis) - liść
(zawiera polifenole o dużej mocy),
Hu Zhang (Polygonum cuspidatum) - korzeń
(roślina zawierająca bardzo dużo rezweratrolu),
Cynowód (Coptis chinensis) - korzeń
(zawiera berberynę),
Berberys (Berberis vulgaris) - korzeń
(również źródło berberyny),
Oregano (Origanum heracleoticum) - liść
(zawiera bardzo dużą ilość antyoksydantów i związków regulujących prawidłową odpowiedż zapalną),
Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis) - korzeń
(zawiera między innymi bajkalein, bajkalin, wogoninę - związki wspomagające prawidłową reakcję zapalną oraz mogące działać łagodnie przeciwlękowo).

Działanie Zyflamendu opiera się na regulowaniu reakcji zapalnej organizmu.
Zyflamend jest niewątpliwie najlepiej przebadanym klinicznie preparatem ziołowym.
Ustalono jego korzystny wpływ na zdrowie kości i stawów, serca i układu krążenia, układu odpornościowego, prostaty, piersi, wątroby i układu trawienia, płuc, mózgu i skóry.
Przewlekły niekontrolowany stan zapalny stoi u podłoża procesu starzenia się oraz sprzyja niekontrolowanemu rozrostowi komórek, czyli procesom nowotworowym.
Rośliny wchodzące w skład tego najlepiej sprzedającego się w Stanach Zjednoczonych preparatu ziołowego pochodzą z różnych systemów leczniczych. Zioła te są tak dobrane, aby ich korzystne działanie na organizm sumowało się lub żeby otrzymać synergistyczny efekt (potęgowanie efektów działania jednego zioła przez drugie). Ustalono na przykład, że Kurkuma i zielona herbata wzmacniają wzajemnie swoje korzystne działania ośmiokrotnie.
Do tej pory wyodrębniono z Zyflamendu co najmniej 78 substancji aktywnych biologicznie, które mają silne działanie antyoksydacyjne, wspierają metabolizm glukozy, pomagają w procesach odtruwających organizmu i nawet wspierają prawidłowy nastrój. Działanie kontrolujące zdrową odpowiedż zapalną jest wielopoziomowe, co oznacza, że bogactwo różnych substancji zawartych w tym preparacie hamuje wiele szlaków odpowiedzi zapalnej w różnych ich miejscach.

Zyflamend jest przede wszystkim używany w celu kontrolowania przewlekłych stanów zapalnych w obrębie stawów, które najczęściej są źródłem dolegliwości osób z ich chorobą zwyrodnieniową, reumatycznym zapaleniem czy też w każdym innym procesie zapalnym obejmującym stawy (na przykład zapalenie stawów w łuszczycy).
Zarówno kości jak i stawy ulegają w ciągu całego życia stałej przebudowie (ang. remodeling). Cały czas nasz kościec jest zarówno w procesie budowy jak i rozpadu. Ustalono, że cały nasz szkielet ulega zupełnej wymianie średnio w ciągu około siedmiu lat. Po trzydziestym roku życia zarówno u kobiet jak i mężczyzn mineralna gęstość kości zaczyna się obniżać w tempie 0.5-1% rocznie. Przewlekły proces zapalny ma duży wpływ na metabolizm kości poprzez aktywację substancji nazywanej RANKL. Molekuła ta aktywuje produkcję osteoklastów, które są komórkami odpowiedzialnymi za rozpad tkanki kostnej. W badaniu in vitro (przeprowadzonym przez University of Texas MD Anderson Cancer Center) wykazano, że Zyflamend wpływa hamująco na produkcję RANKL i w ten sposób może zmniejszać nadmierne wytwarzanie osteoklastów stojące u podstaw procesu degeneracji kości. Zyflamend może w ten sposób hamować zniszczenia w obrębie stawów i kości występujące w ich chorobie zwyrodnieniowej oraz w ich innych przewlekłych stanach zapalnych.
Dla zdrowia stawów bardzo istotne jest również właściwe zaopatrzenie w substancje potrzebne do prawidłowej odbudowy chrząstki takie jak: siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy, MSM. Suplementy zawierające powyższe związki chemiczne mogą być dużo bardziej skuteczne, kiedy są zażywane razem z Zyflamendem. Również dużo bardziej skuteczne może być zażywanie tego preparatu roślinnego razem z suplementami dostarczającymi substancje potrzebne do prawidłowej mineralizacji kości.
Doskonałym preparatem tego typu jest produkowany również przez New Chapter Bone Strength Take Care®.
Poziom wapnia we krwi jest nie tylko istotny dla zdrowia kości. Jest on także bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania nerwów, mięśni, gospodarki hormonalnej, procesu krzepnięcia krwi, zdrowia serca i układu krążenia. Dlatego też procesy fizjologiczne organizmu zmierzają do utrzymania poziomu wapnia we krwi na jednakowym, prawidłowym poziomie. Jeśli jego podaż w diecie jest za mała, wtedy jest on pobierany z kości, co w dłuższym czasie może prowadzić do spadku ich gęstości (mineralizacji). Preparat Bone Strength Take Care® zawiera wapń pochodzenia roślinnego, który wchłania się znacznie lepiej niż wapń z innego źródła. Jest tak, ponieważ minerał ten występuje w suplemencie produkowanym przez New Chapter w strukturze plastra miodu, a nie w formie bryły o małej powierzchni zewnętrznej (jak większość innych suplementów wapnia wywodzących się ze skały wapiennej). Porowata struktura plastra miodu pozwala na dużą powierzchnię kontaktu z kwasem żołądkowym, co ułatwia rozpuszczanie wapnia (konieczne do jego prawidłowego wchłaniania się z przewodu pokarmowego). Bone Strength Take Care® zawiera również magnez, pierwiastki śladowe, witaminę K1, K2 (dzięki której wapń odkłada się w kościach, a nie w naczyniach krwionośnych), witaminę D3 (potrzebną do prawidłowego wchłaniania wapnia i metabolizmu kości).

W obecnej chwili znany jest sprzyjający wpływ przewlekłego stanu zapalnego w organiźmie na rozwój kilkunastu nowotworów. Należą do nich między innymi rak prostaty, piersi, płuc, wątroby, żoładka, trzustki, przełyku i jelita grubego. Lekarze w Niemczech stosują zioło Boswellia serrata (działające przeciwzapalnie - podobnie jak Zyflamend) w celu zmniejszenia guza mózgu do rozmiarów łatwiejszych do dalszego leczenia. Większość objawów ze strony glejaka wielopostaciowego (glioblastoma multiforme) i gwiaździaka (astrocytoma) jest wynikiem obrzęku w bardzo dużym stopniu związanego z mocnym stanem zapalnym w obszarze guza i w jego sąsiedztwie.

Zyflamend działa prawdopodobnie również bezpośrednio przeciwnowotworowo, co zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi w renomowanych ośrodkach medycznych.

Prawidłowa reakcja zapalna nie jest chorobą i jest potrzebna do właściwego funkcjonowania organizmu. Problem stanowi natomiast nadmierna reakcja związana głównie ze złą dietą zawierającą dużo tłuszczu, mięsa i nabiału. Nadmierna reakcja zapalna jest wywoływana głównie przez nieprawidłowy metabolizm kwasu arachidonowego, który jest przetwarzany w organiźmie przez enzymy zwane cyklooksygenazami (COX) i lipooksygenazami (LOX) na prostaglandyny i leukotrieny. Substancje te regulują kurczliwość naczyń krwionośnych oraz uczestniczą w reakcjach zapalnych i uczuleniowych. Zyflamend uważany jest za idealny środek hamujący nadmierną ich produkcję i w ten sposób kontrolujący zdrową reakcję zapalną każdego organu i systemu organizmu. Chodzi tu przede wszystkim o przewlekłe, przebiegające "po cichu" procesy zapalne, które w dłuższym okresie mają bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

W trakcie wieloletniego stosowania tego preparatu u dziesiątek tysięcy ludzi nie zanotowano poważnych działań ubocznych i uważa się Zyflamend za środek bardzo bezpieczny. Opinia ta pochodzi z ośrodków medycznych, które sprawdzały jego działanie w badaniach klinicznych oraz od osób biorących ten preparat i wyrażających swoje zdanie na jego temat w Internecie.

Zyflamend wpływa hamująco zarówno na Cyclooksygenazy (COX) jak i lipooksygenazy (LOX). Wpływa regulująco prawdopodobnie na wszystkie aspekty nadmiernej reakcji zapalnej organizmu. Syntetyczne leki antyzapalne, dostępne na receptę lub nie, mają inny wplyw na organizm. Są to Aspiryna, Ibuprofen, Vioxx (na szczęście dostępny tylko na receptę), Naproxen i im podobne lekarstwa, które określa się jako niesterydowe leki przeciwzapalne (ang. NSAID). Te syntetyczne leki są głównie używane jako środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Ich stosowanie związane jest między innymi ze zwiększonym ryzykiem krwawienia z przewodu pokarmowego, krwawienia mózgowego, zatorów obwodowych, zawału serca oraz z niebezpieczeństwem nagłego zgonu (działanie zaobserwowane przy stosowaniu leku Vioxx i innych blokerów COX-2 oraz w przypadku długotrwałego stosowania Ibuprofenu w większych dawkach).
Dlaczego leki syntetyczne mogą powodować tak niebezpieczne działania uboczne?
Szczególnie widoczne jest to na tle sposobu, w jaki niesyntetyczny (całkowicie naturalny) Zyflamend wpływa na organizm. Wpływa on na reakcję zapalną łagodnie i na wielu jej poziomach i w wielu miejscach procesów biochemicznych i fizjologicznych. Stosowanie Zyflamendu może pomóc pozbyć się tej nadmiernej części procesu zapalnego, która jest niepotrzebna i staje się szkodliwa. Suplement ten nie działa tak mocno jak niesterydowe leki przeciwzapalne i efekty jego działania nie są szybko widoczne. Nie jest on silnym środkiem przeciwbólowym.
Jego stosowanie pozwala jednak stworzyć sytuację w organiźmie, w której leki recepturowe mogą być niepotrzebne lub działać w dużo mniejszych dawkach (dużo mniej szkodliwych dawkach). W przeciwieństwie do Zyflamendu wszystkie syntetyczne niesterydowe leki przeciwzapalne to środki będące pojedyńczymi substancjami chemicznymi, które da się określić pojedyńczym wzorem chemicznym (co jest wymogiem FDA do zarejestrowania środka jako lekarstwo leczące choroby lub im zapobiegające). Jako pojedyńcze substancje leki syntetyczne są w stanie hamować tylko pojedyńcze szlaki odpowiedzi zapalnej (na przykład którąś z cykloogenaz ale nie jednocześnie enzymy LOX lub inne enzymy COX). To daje szybkie i oczekiwane efekty, ponieważ jest to hamowanie znacznie mocniejsze w danym miejscu niż w przypadku Zyflamendu. Jednak organizm nie daje się tak łatwo oszukać i procesy biochemiczne oraz fizjologiczne zablokowane w jednym miejscu wydają się przebiegać licznymi alternatywnymi drogami w niekontrolowany sposób. Pojedyńczy związek chemiczny wytrąca więc organizm ze stanu równowagi, który jest uznanym warunkiem prawdziwego zdrowia.

skle

Stosowanie Zyflamendu nie jest pozbawione możliwych (rzadkich) działań ubocznych. Są to jednak objawy dużo mniej niebezpieczne niż te, które mogą być związane z przyjmowaniem syntetycznych niesterydowych leków przeciwzapalnych. Do tej pory nie opisano ani jednej sytuacji zagrożenia życia związanej z przyjmowaniem Zyflamendu. Nawet kiedy preparat ten był przyjmowany przez wiele miesięcy. W przypadku jakichkolwiek działań ubocznych, najczęściej zgłaszane są dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Mogą to być: uczucie bulgotania w jelitach, nieprzyjemny smak w ustach, uczucie pieczenia w przełyku (zgaga) i biegunka. Zauważono, że objawy te występują dużo rzadziej w przypadku, kiedy Zyflamend jest przyjmowany podczas dużego posiłku i popijany szklanką wody.  Możliwa też jest reakcja uczuleniowa na składniki preparatu. Dlatego zaleca się zacząć przyjmowanie go od mniejszych dawek. Na przykład: na początku jedna kapsułka dziennie przez tydzień a potem jedna kapsułka rano i wieczorem w czasie śniadania i kolacji.
Napisane przez dietmoderators.com na podstawie własnych doświadczeń oraz licznej literatury medycznej w języku angielskim.

ENGLISH VERSION


Inne suplementy, które również kontrolują prawidłową reakcję zapalną : Turmeric/Kurkuma (zazwyczaj stosowany w tych rzadkich sytuacjach, kiedy bardziej wszechstronnie działający na organizm Zyflamend powoduje działania uboczne).

W skrócie:

Zyflamend jest obecnie najlepiej sprzedającym się preparatem ziołowym w Stanach Zjednoczonych. Zawiera on superkrytyczne wyciągi z dziesięciu ziół pochodzących z różnych systemów leczniczych.

Zyflamend i preparaty pochodne (wymienione poniżej) używane są w celu kontrolowania prawidłowej odpowiedzi zapalnej w całym organiźmie.

Wieloletnia, przebiegająca po cichu i nadmierna reakcja zapalna w odpowiedzi na bodźce środowiskowe jest źródłem wielu przekaźników stanu zapalnego, których obecność stwarza podłoże do rozwoju wielu chorób degeneracyjnych oraz nowotworów i jest powodem szybszego starzenia się. 

Bardzo liczne składniki Zyflamendu w łagodny (dobrze tolerowany przez organizm) sposób ograniczają nadmierną reakcję zapalną organizmu. Działają przy tym synergistycznie oraz w wielu miejscach procesów biochemicznych i fizjologicznych, którymi przebiega zapalenie.

Syntetyczne leki farmakologiczne działające przeciwzapalnie (sterydy oraz niesterydowe leki przeciwzapalne) są natomiast pojedynczymi związkami chemicznymi hamującymi reakcję zapalną organizmu w pojedyńczych konkretnych miejscach procesów biochemicznych organizmu, co może zaburzać homeostazę (równowagę organizmu). Są one źródłem wielu działań ubocznych. Tym bardziej jeśli są brane długo i w dużych dawkach.


ZYFLAMEND WHOLE BODY (Zyflamend Całe Ciało). PIerwszy i podstawowy suplement przeciwzapalny zaprojektowany dla całego ciała.

kliknij w celu kupnaPreparaty pochodne:

Produkty ziołowe, których podstawowe składniki są takie same jak w pierwszym Zyflamendzie (obecnie Zyflamend Whole Body). Dodano natomiast do nich wyciągi ziół kontrolujących zdrowie specyficznych organów (prostaty, piersi, serca) lub adresujące konkretny problem (bezsenność).