Zdrowa długowiecznoŚćRozwój medycyny konwencjonalnej oraz poprawa warunków życia w wielu krajach prowadzi do zwiększenia długości życia ich mieszkańców. Jednak ten okres życia, w którym mamy dobre zdrowie i nie potrzebujemy pomocy medycznej ulega skróceniu.

Zgodnie z obecnym stanem wiedzy medycznej jest możliwe znaczne opoźnienie procesu starzenia się naszego organizmu oraz wyraźne poprawienie jakości życia w każdym wieku.
Moje twierdzenie oparte jest na odkryciach naukowych renomowanych ośrodków medycznych.
Te odkrycia nie są stosowane w leczeniu ludzi i nie wie o nich każdy, kto doświadcza dolegliwości związanych ze starzeniem się swojego organizmu i bezradnie obserwuje, jak jego rodzice i dziadkowie nie mogą cieszyć się życiem z powodu chorób, nie są samowystarczalni i wymagają pomocy.
Jest tak dlatego, ponieważ wspomniane przeze mnie odkrycia były związane z zastosowaniem obecnej w przyrodzie substancji (rybozyd nikotynamidu), której sprzedaży nie da się kontrolować. Nie można opatentować związku chemicznego, który może mieć każdy, tak jak nie można opatentować octu lub soli kuchennej.

Rybozyd nikotynamidu powoduje poprawę produkcji energii komórkowej i w ten sposób cofa wiek metaboliczny na poziomie komórkowym.
W efekcie tego nasze komórki mogą funkcjonować jak te same komórki, kiedy byliśmy wiele lat młodsi i lepiej kontrolować geny (żeby nie mogły się ujawnić) odpowiedzialne za rozwój chorób.
Cofanie procesu starzenia na poziomie komórkowym nie prowadzi jednak do odmłodzenia naszego organizmu, ponieważ istnieje również proces starzenia się na poziomie międzykomórkowym. Jest on dość dobrze poznany i można go rownież kontrolować przy pomocy naturalnych substancji niemożliwych do opatentowania (więc nie interesują się nimi producenci farmaceutyków).

Objawy starzenia się organizmu na poziomie międzykomórkowym widoczne są w postaci patologicznym złogów.
Takimi złogami są na przykład blaszki miażdżycowe w tętnicach, złogi amyloidowe (blaszki starcze) w mózgu lub złogi w stawach w ich chorobie zwyrodnieniowej.
Odkładanie się tych złogów w tkankach i następujące potem ich zwłóknienie jest powodem tego, że z wiekiem spada funkcja naszych organów wewnętrznych. Jest to związane z faktycznym ich ubytkiem. Tracimy funkcjonalną masę trzustki, wątroby, nerek i reszty naszego ciała w mniejszym lub większym stopniu, w zależności od stylu naszego życia lub wpływu niezależnych od nas czynników zewnętrznych.
Produkujemy mniej enzymów trawiennych, wątroba coraz gorzej odtruwa nasz organizm, spada funkcja filtracyjna i detoksyfikacyjna nerek, nasz mózg ma coraz większe problemy z pamięcią i przyswajaniem nowych informacji.
Te procesy można kontrolować przy pomocy suplementów.

Są liczne dowody na to,że nasz organizm może spowalniać proces odkładania się patologicznych złogów przy pomocy systemowych enzymów trawiennych.
W młodym wieku nie istnieje wiele problemów zdrowotnych, ponieważ nasza trzustka wytwarza bardzo duże ilości soku trawiennego. Zawarte w nim enzymy wchłaniają się do krwi i rozbijają na drobne kawałki kompleksy patologiczne nie dopuszczając do ich złego wpływu na organizm. Z wiekiem nasza produkcja enzymów znacznie spada, dlatego możemy mieć duże korzyści z ich suplementacji.
Innym sposobem pozbywania się tych złogów jest ich neutralizacja przy pomocy zmodyfikowanych pektyn cytrusowych.
Skuteczność tych suplementów tłumaczy w dużym stopniu teoria prawidłowego odżywiania się związana z grupą krwi (blood type diet).
Pektyny cytrusowe neutralizują groźne lektyny, które mogą być źródłem poważnych problemów zdrowotnych. Mają one też właściwości detoksyfikacyjne metali ciężkich. Są jedynym naturalnym suplementem, który ma właściwości chelatacyjne i jest stosowany w celu hamowania a nawet odwracania procesu miażdżycy tętnic.