kontrola prawidłowej wagi ciała, odchudzanie - zioła i suplementy (przewodnik)
zielona kawa

ketony malinowe

Coleus forskohlii

Agaricus blazei Murill

Ashwagandha

Rhodiola

***

***

**

**

**

**

Colostrum

**

Różnego typu preparaty "na odchudzanie" należą do najpopularniejszych produktów na rynku suplementów diety. Są to też jednocześnie środki, które w historii swojego stosowania stwarzały największe zagrożenie dla zdrowia i życia spośród wszystkich suplementów diety, szczególnie jeśli były to preparaty syntetyczne.

Dlatego też wybierając do naszego sklepu naturalne suplementy ziołowe, które mogą pomóc w kontrolowaniu prawidłowej wagi ciała, zwracaliśmy przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo w ich stosowaniu oraz to, żeby miały jak najwięcej innych możliwych walorów zdrowotnych. 

Ekstrakt z zielonej kawy, ketony malinowe, produkty otrzymane z Agaricus blazei Murill, wyciąg z Coleus forskohlii, preparaty z Ashwagandhy i z Rhodioli, mogą mieć bezpieczny efekt odchudzający u osób z nadwagą poprzez korzystny wpływ na metabolizm organizmu i w końcowym efekcie zwiększone spalanie tłuszczu. Zapraszamy do przeczytania szczegółowych opisów tych ziół na naszej stronie. Mogą mieć one szereg innych korzystnych wpływów na zdrowie.

Siara (ang. Colostrum) może być częścią programu odchudzającego ze względu na zawartość czynnika wzrostu IgF-1, którego ilość w organiźmie spada z wiekiem i jest on potrzebny do prawidłowego metabolizowania tłuszczu. Uważa się, że postępujący niedobór tego czynnika może być odpowiedzialny za to, że jest nam coraz trudniej z upływem czasu utrzymać prawidłową wagę ciała i jest łatwiej zachorować na cukrzycę typu drugiego.

Siara nie ma więc bezpośredniego wpływu na metabolizm (bezpośredniego działania odchudzającego). Może jednak uwrażliwić nasze ciało na odpowiedni tryb życia (dieta, aktywność fizyczna i umysłowa). Mimo tego, że siara jest produktem naturalnym i wydaje się bezpieczna w czasie używania w różnych sytuacjach zdrowotnych, proponujemy nie stosować jej preparatów przez dłuższe okresy czasu. Siara krowia (najbardziej zbliżona składem do siary ludzkiej) jest przeznaczona dla organizmu cielaka w pierwszych dniach życia i zawiera bardzo aktywne biologicznie substancje naturalne. Uważamy, że stosowanie tego suplementu diety należy koniecznie skonsultować z lekarzem mającym odpowiednią wiedzę medyczną.WYCIĄG Z ZIAREN ZIELONEJ KAWY
60 kapsułek
Bell LIfestyle Products, Canada/USA
Suplement został wyprodukowany w USA

    FORSKOLIN
    Fat-Loss Diet

    60 kapsułek żelowych
    Irwin Naturals,
    Los Angeles, Kalifornia, USA

Ashwagandha
90 kapsułek wegetariańskich
Dystrybutor: Organic India, Boulder, Colorado

Super Srength Colostrum 40% IgG
Od krów hodowanych w USA
120 kapsułek
Producent: Vitamin Shoppe, Secaucus, NJ


* żadna lub niewielka literatura naukowa potwierdzająca czy też sugerująca dane działanie

** istnieją pewne niewielkie dowody naukowe potwierdzające działanie zioła lub supplementu

*** istnieje liczna naukowa literatura medyczna sugerująca lub potwierdzająca dane działanie


Rhodiola Force™ 100
30 kapsułek wegetariańskich
Producent: New Chapter, Brattleboro, VT


Triple Strength (potrójna moc)
Raspberry Ketones (ketony z malin)
60 kapsułek
VITACOST
Lexington, NC