Witaminy CODE Raw



Firma Garden of Life opracowała suplementy witaminowe, które podane są organizmowi (zakodowane) w sposób jak najbardziej zbliżony do tego, w jaki wykorzystujemy witaminy zawarte w jedzeniu. Mają one w swojej nazwie CODE Raw, co ma podkreślać ich wyjątkowość w porównaniu z innymi witaminami.

Wśród medyków szanujących naturalne podejście do zdrowia przeważa w tej chwili pogląd, że suplementacja witamin powinna być prowadzona tylko przy pomocy odpowiednio dobranego ekologicznego jedzenia.
Jest tak dlatego, że wyłącznie natura potrafi odpowiednio podać - zakodować ("code") w sobie wiadomy tylko sposób, te niezbędne dla utrzymania zdrowia składniki pokarmowe.
Występują one również w naturze w takiej formie, w jakiej organizm ludzki nauczył się z nich korzystać w wyniku wielu tysięcy lat ewolucji w przyrodzie.
Wydaje się to odnosić nie tylko do witamin.

Syntetyczne witaminy okazały się być w niektórych badaniach naukowych czynnikiem sprzyjającym rozwojowi nowotworów złośliwych. Natomiast ich naturalne odpowiedniki pochodzące z żywności zapobiegały rozwojowi raka różnych narządów.
Gdy ukazały się wyniki badań sugerujące, że witaminy mogą powodować raka, zostało to bardzo wyeksponowane przez media amerykańskie [5,4,3]. Informacja taka była bardzo atrakcyjna dla często nie znających się zawodowo na medycynie dziennikarzy.
Nie było ani słowa o tym, że w badaniach używane były witamy syntetyczne. Jest to natomiast podstawowy fakt decydujący o ich ewentualnej szkodliwości lub pożyteczności dla zdrowia (gdy witaminy nie są uzyskiwane sztucznie, lecz z dobrych, ekologicznych źródeł).
Dotyczy to szczególnie witaminy E.

[1] Nutr Rev. 1990 May;48(5):201-11.
Vitamin A and lung cancer.
Willett WC.
Harvard School of Public Health, Harvard Medical School, Boston, MA.

[2] Int J Cancer. 2014 Nov 1;135(9):2135-45. doi: 10.1002/ijc.28846. Epub 2014 Mar 24.
Estimated intake of vitamin D and its interaction with vitamin A on lung cancer risk among smokers.
Cheng TY1, Goodman GE, Thornquist MD, Barnett MJ, Beresford SA, LaCroix AZ, Zheng Y, Neuhouser ML.
1Public Health Sciences Division, Fred Hutchinson Cancer Research Center, Seattle, WA; Department of Epidemiology, University of Washington, Seattle, WA.

[3] http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/11/18/dangers-of-vitamins.aspx

[4] http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2014/02/17/vitamin-e-lung-cancer-prevention.aspx

[5] http://thechart.blogs.cnn.com/2011/10/11/vitamin-e-may-increase-prostate-cancer-risk-study-says/?hpt=hp_t2

[6] http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=183163


Kliknij zdjęcie w celu kupna.