Dlaczego warto zażywać zioła i suplementy


Oferujemy duży wybór wysokiej jakości suplementów. Ilość preparatów naturalnych jest wielokrotnie większa niż ilość substancji syntetycznych zazwyczaj oferowanych na receptę, co bardzo utrudnia ich właściwy wybór.

Celem naszego portalu nie jest krytykowanie medycyny konwencjonalnej.

 Stosowane przez nią preparaty syntetyczne uzyskane w wyniku reakcji chemicznych bardzo często ratują życie w warunkach szpitalnych i w medycynie ratunkowej. 
Zażywanie tych substancji przez długi okres czasu w przewlekłych chorobach prowadzi jednak do kumulujących się działań toksycznych (ubocznych) wynikających przede wszystkim z tego, że organizm człowieka nie wie, co z nimi zrobić - jak się ich całkowicie pozbyć. 
Jest tak dlatego, ponieważ leki farmaceutyczne nie występują w naturze. 

Strona dietmoderators.com jest źródłem informacji na temat ziół i suplemetów, które są produktami całkowicie naturalnymi.

Tradycja ich stosowania wywodzi się z różnych systemów leczniczych i kultur. Ich wspólną cechą jest to, że zażywanie tych produktów razem z codzienną dietą może ją wzbogacić o substancje potrzebne do utrzymania lub odzyskania zdrowia. 

Dlatego dostępne w naszym sklepie produkty nazwaliśmy moderatorami diety. 
Strona dietmoderators.com będzie się stale rozwijała uzupełniana o aktualne informacje na temat promowanych i sprzedawanych przez nas ziół i suplementów. Będziemy też dodawać kolejne produkty do naszego sklepu. 
Ocenia się, że 75% mieszkańców USA zażywa różnego typu "moderatory diety". W Polsce w tej chwili jest to tylko 25%. 
Przyczyną tego mogą być bardzo wysokie koszty konwencjonalnej opieki medycznej
w Stanach Zjednoczonych oraz wysoki procent populacji, który z powodu braku ubezpieczenia nie stać na takie leczenie. Bardzo wielu ludzi też po prostu nie chce chorować i chce być sprawnymi umysłowo oraz fizycznie. 
W Polsce opieka zdrowotna jest (pozornie) bezpłatna, co daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa finansowego w przypadku zachorowania na poważną chorobę. 

Częstym błędnym przekonaniem zniechęcającym do korzystania z ziół i suplementów jest przekonanie, że dzisiejsza żywność może być wystarczającym źródłem tego, co nasz organizm potrzebuje, żeby być zdrowym. Tak niestety nie jest, poza tym musimy sobie radzić z wieloma toksycznymi czynnikami środowiskowymi i ze stresem. Gdybyśmy nawet korzystali z idealnej diety, to nadal ilość żywności, którą trzeba by było spożyć w celu dostarczenia organizmowi składników zawartych w danym preparacie naturalnym może być kilkaset razy większa od objętości dawki suplementu. Z taką ilością jedzenia dostarczalibyśmy też wiele substancji, których nasz organizm nie potrzebuje lub nie potrzebuje tak dużo. Na przykład wyciąg ze skórek owoców wiśni: wyobraźmy sobie choćby ilość fruktozy zawartej w tej ilości owoców, która jest żródłem substancji aktywnych obecnych w małej kapsułce ekstraktu. Nasza wątroba może prawidłowo metabolizować tylko 15-20 gramów fruktozy dziennie (2 średniej wielkości jabłka, około 50 wiśni). Nasz przewód pokarmowy nie jest również w stanie uzyskać wszystkich naturalnych substancji aktywnych biologicznie (zawartych w dobrym suplemencie lub preparacie ziołowym) z (na przykład) wiśni czy też innych owoców. Zmodyfikowane pektyny cytrusowe (n.p.: preparat Pectasol-C) uzyskiwane są przy pomocy skomplikowanej technologii (w celu uzyskania jak najmniejszych cząsteczek pektyn wchłaniających się z przewodu pokarmowego) z wewnętrznej (białej części) skórek owoców cytrusowych. Nasz przewód pokarmowy takiej technologii nie posiada i nie potrafi uzyskać z jedzenia wchłanialne (odpowiedniej wielkości) i najbardziej aktywne biologicznie pektyny.

 Drugim częstym błędem jest sięganie po mało wartościowe preparaty naturalne. Łatwy dostęp do dużego rynku ziół i suplementów powoduje to, że o ich wyborze najbardziej decyduje cena. Zażywane są wtedy  preparaty o mniejszej wartości (nie tylko pod względem ceny ale też potencjalnych efektów zdrowotnych) niż ich droższe odpowiedniki. Jest olbrzymia różnica między (na przykład) suplementem probiotykowym zawierającym w dawce 70 miliardów kultur bakteryjnych i takim, który zawiera 10 miliardów. Oba preparaty muszą się różnić ceną. Osoba zażywająca tańsze i często mniej wartościowe suplementy dość często dochodzi do wniosku, że ten sposób kontrolowania swojego zdrowia nie ma sensu, ponieważ nie odczuwa żadnych pozytywnych skutków swojego działania.

 Poważnym powodem ignorowania olbrzymiego rynku ziół i suplementów diety jest bardzo duże zróżnicowanie ich jakości i trudny dostęp do uczciwej oraz fachowej informacji na ich temat.

 W naszym sklepie umieszczamy tylko takie zioła i suplementy, które są najbardziej wartościowe pod względem możliwego działania. Wybraliśmy je starannie analizując solidność i renomę producenta, ich skład oraz opinie na ich temat wśród konsumentów i lekarzy w USA. Oferujemy wyłącznie produkty amerykańskie i kanadyjskie wyprodukowane w tych krajach, których jakość i sposób produkcji jest nadzorowana we właściwy sposób. Na przykład: zioła i suplementy wykonane w fabryce, która jest kontrolowana i ma ustalone standarty produkcji przez FDA. Produkty te sprawdzane są pod względem obiecywanej na opakowaniu zawartości oraz pilnuje się, żeby nie zawierały niebezpiecznych ilości metali ciężkich (oprócz tych naturalnie w nich występujących) i innych zanieczyszczeń.

 Zorganizowaliśmy nasz portal w ten sposób, że zamieściliśmy opisy wszystkich oferowanych przez nas moderatorów diety, które będą poszerzane w miarę stałego rozwoju witryny. Każdy produkt z naszego sklepu ma krótszy lub dłuższy w danej chwili opis, do którego prowadzi belka nawigacyjna po lewej stronie. 

 Wysyłamy zioła i suplementy ze Stanów Zjednoczonych do wszystkich krajów świata. W przypadku małych przesyłek posługujemy się pocztą amerykańską. Większe zamówienia wysyłamy firmą Polamer lub przy pomocy innych usług kurierskich (w zależności od kraju).
Od momentu zamówienia do otrzymania przesyłki przez osoby w Polsce upływa zazwyczaj od jednego do dwóch tygodni.