BreastDefend®

(interakcje, działania uboczne, przeciwwskazania)

Wskazana jest konsultacja z lekarzem (najlepiej z lekarzem mającym wiedzę na temat ziół i suplementów lub skłonnym do zapoznania się z ich działaniem) przed użyciem tego produktu i w trakcie jego stosowania, zwłaszcza w okresie ciąży, karmienia piersią i podczas brania leków recepturowych. Należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, poza zasięgiem dzieci.Możliwe interakcje z innymi suplementami, ziołami i lekami recepturowymi:
BreastDefend® jest preparatem wieloskładnikowym. W związku z tym możliwe są interakcje z każdym innym suplementem diety i z lekami recepturowymi. Przy stosowaniu tego typu suplementów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ewentualne potęgowanie działania innych substancji obniżających poziom glukozy we krwi, obniżających ciśnienie tętnicze i działających przeciwzakrzepowo.
Preparat ten może wpływać na sposób w jaki wątroba metabolizuje inne lekarstwa, które mogą utrzymywać się w organiźmie dłużej lub krócej. W związku z tym mogą one mieć silniejsze lub słabsze działanie.
Przykładowo Diindolylmethane (DIM) będący składnikiem BreastDefend® powoduje osłabienie działania takich leków jak teofilina, klozapina, cyklobenzapryna, imipramina, fluwoksamina, haloperidol, propranolol, pentazocyna, takryna i innych.

Dotychczas obserwowane najczęstsze działania uboczne:
W tej chwili nie ma wystarczających danych, żeby zamieścić informacje na ten temat. Będziemy uaktualniać naszą stronę, jeśli natkniemy się na odpowiednie informacje.
Producent preparatu nie zgłasza żadnych jego działań ubocznych przy prawidłowym stosowaniu.

Przeciwwskazania:
- preparat działa przeciwzakrzepowo, należy więc go odstawić przed zabiegami chirurgicznymi i stomatologicznymi,
- produkt należy stosować ostrożnie u osób ze skłonnościami do niskich poziomów glukozy we krwi,
- należy przyjmować ostrożnie w przypadku skłonności do niskiego ciśnienia tętniczego,
- powinno się przerwać przyjmowanie preparatu w przypadku objawów uczulenia/nadwrażliwości,
- w przypadku dużej dokuczliwości innych działań ubocznych, jeśli wydają sie one związane z przyjmowaniem tego suplementu, również należy przerwać jego przyjmowanie.


Opracowane przez dietmoderators.com na podstawie materiałów wykorzystanych do napisania https://www.dietmoderators.com/breastdefend.html oraz:           

Physician's Desk Reference for Herbal Medicines, 4th Edition
2007, Thomson Healthcare Inc. at Montvale, NJ 

Dawkowanie:
intensywna fitoterapia: 1-4 kapsułek 2 razy dziennie
fitoterapia długoterminowa: 1 kapsułka 2 razy dziennie
Suplement ten powinno się przyjmować w czasie posiłku